Audyt z zakresu IT w spółce

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
biurko
Author: geishaboy500
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością każd, kto prowadzi działalność gospodarczą wiem, czym jest audyt finansowy. Mniej znanym typem kontroli są audyty IT. Obecnie praktycznie każda firma posiada kompleksową infrastrukturę informatyczną złożoną z pecetów roboczych, serwerowni i pajęczyny łącz wewnętrznych. Opiekę nad tym obszarem najczęściej przekazuje się w ręce administratorów. Nadzorowanie sieci informatycznej to ciężkie zadanie, zatem należy od czasu do czasu opłacić specjalistów z zewnątrz, którzy upewnią się, czy system funkcjonuje tak jak powinien. Na tym właśnie się zasadzają audyty IT. Przeprowadzanie systematycznych i drobiazgowych audytów systemów informatycznych jest szczególne ważne w sytuacji, gdy firma dysponuje wrażliwymi danymi, które muszą za wszelką cenę pozostać bezpiecznie. Przykładem takiej działalności jest jakakolwiek instytucja finansowa. Specjaliści robią audyt, kontrolując, czy sprzęt sieciowy realizuje fundamentalne standardy, określane przez normy (na przykład COBIT).Dobrym rozwiązaniem, które uczyni, że system komputerowy działalności będzie wydajny i bezpieczny, jest postawienie na outsourcing firma outsourcingowa IT.

Nie wiesz, co inny autor pisze o opisywanym w naszym wpisie temacie? Ten wpis z witryny (https://rankingkont.pl/darmowe-konta-bankowe-ranking-darmowych-kont/) wyjaśni Twoje wątpliwości.

Jest to oddanie obsługi komputerów w ręce ludzi z niezależnej firmy, która realizuje usługi dla innych. Opłacenie zespołu z zewnątrz to oszczędność pracy – nie musisz tracić godzin na rekrutacji kandydatów z ogłoszenia. No i rzecz jasna dostajesz pewność, że nad infrastrukturą czuwają kompetentni ludzie.

Innym skutecznym sposobem na podwyższenie wydolności firmowych komputerów jest konsulting IT, opierający się na opłaceniu zespołu doradców, którzy podpowiedzą, jakie modyfikacje należy przeprowadzić, by usprawnić infrastrukturę sieciową. Innowacją, która jest zwykle rekomendowana firmom, jest tak zwana wirtualizacja serwerów, czyli uruchomienie na jednej stacji roboczej kilku indywidualnych serwerów. Tak można zrewidować budżet działalności, nie kupując następnych, drogich w użyciu maszyn.


Author: Rufus
sprzętusługistandardy