Dlaczego warto inwestować w dobre serwery firmowe

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Dobre i sprawne serwery to teraz baza prężnej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych dużych przedsiębiorstw, a także w małych przedsiębiorstwach warto koniecznie zadbać, aby pakiety danych wysłane z konkretnego punktu A przedostały się jak najprędzej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, strony WWW oraz całe wachlarze odmiennych usług załatwianych przez sieć internet, intranet i ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.


Serwery NAS marki DROBO
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Potrzebują więc pracować wydajnie i mieć niezawodne łącza komputerowe. Do ulepszenia przepustowości sieci przydają się przełączniki, które optymalizują działanie programów internetowych w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących cały czas ruch pakietów informacji wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele stabilniejsze.

Przełącznik o kodzie J9019B wspaniale nadaje się do ogromnych biur, a także mniejszych przedsiębiorstw. Jest ono trafionym rozwiązaniem komunikacyjnym. Równie trafnym wyborem jest switch J9280A. Świetnie oddziela ono sieci Lan i w perfekcyjny sposób zapewnia filtrowanie danych. Jak rozmaite inne tego rodzaju przełączniku jest w stanie bezproblemowo współpracować z siecią gwarantuje podobne możliwości łączenia za pomocą przewodów jak koncentratory, to posiada ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast uwspólnienia całego dostępnego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak chociażby J9794A, przydziela każdemu podpiętemu urządzeniu sieciowemu konkretny kawałek pasma. Odpowiedni switch,dla przykładu J9661A poda dokładnie to samo pasmo każdej maszynie osobno, co przyczyni się w istotny sposób do zwiększenia wydajności, którą da się wciąż powiększyć, używając switchów dających możliwość na używanie połączeń w dwóch kierunkach. Takie działania są możliwe dzięki zapamiętywaniu adresów MAC komputerów z lokalnej sieci ,jak również informacjom, z jakim portem komunikuje się odpowiednie maszyna.

Switche dają przy tym również stworzenia odpowiednich sieci wirtualnych (VLAN). Połączenia pomiędzy portami należącymi do odmiennych sieci VLAN są mocno ograniczone, a do transferowania informacji między różnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między dwoma podłączonymi do siebie switchami obsługiwane są za pośrednictwem specyficznego rodzaju połączenia, które często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w switch, warto także zakupić specjalistyczny pakiet, na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.


Author: A.Z.
Source:
InternetserwerysieciruchfirmysiećhandelZasobyłączapołączeniaJ9019BJ9280ASwitche