Wzmocnij bezpieczeństwo mieszkania – zdecyduj się na systemy alarmowe, które odpowiednio strzegą cię przed włamaniem

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Przyjemne życie zupełnie nie musi oznaczać większego poczucia bezpieczeństwa. Co dzień przekonują się o tym kolejni ludzie, nierzadko stający się przypadkowymi ofiarami kradzieży i tym podobnych. Tylko w gestii nas samych leży zadbanie o bezpieczeństwo własne i posiadanego mienia.


alarmy
Author: TeppoTK
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też widzimy rosnącą popularność systemów alarmowych, monitoringów, czy kamer przemysłowych. Alarmy to przeważnie pierwszy pomysł, zwłaszcza w dużych firmach (w których pracuje do kilkuset osób) na poprawę bezpieczeństwa całego personelu. Docelowy ich użytek nie zmienił się praktycznie wcale od czasów wojen – wciąż mają one „gwiżdżącym”, nieprzyjemnym, acz wyraźnym dźwiękiem przypominać zgromadzonym wokół o zagrożeniu na nich czyhającym.

czujka
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
Działają na rynku firmy wyspecjalizowane w produkcji przeróżnych systemów bezpieczeństwa. Spod ich rąk wychodzą nie tylko instalacje alarmowe Wrocław, lecz również przeciwpożarowe, oddymiania, czy równie praktyczny monitoring. Nie tylko wielko powierzchniowe sklepy-molochy są usiane kamerami. Znajdziemy je także w terminalach, czy instytucjach kulturalnych. Dla własnego bezpieczeństwa (nie przegap - sprawdź) i klientów w osiedlowym sklepiku czy biurze wystarczy skonfigurowanie amatorskiej kamery.

Systemy alarmowe mogą być zewnętrzne, lokowane poza strefą działania oraz wewnętrzne, ulokowane w pomieszczeniach służbowych lub domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – szczególnie te na przedmieściach o statusie luksusowym, mogą stać się łatwym kąskiem dla bandytów. Systemy alarmowe - ciekawe systemy alarmowe trójmiasto - All Secure - w domach i posesjach mają możliwość konfiguracji z czujnikami gazu, dymu czy zalania.


Interesującą opcją są kontaktony – czujniki montowane przy oknach i drzwiach. Dzięki odpowiednim ustawieniom reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Wymienione rozwiązania mogą w decydującym stopniu przyczynić się do likwidacji potencjalnego niebezpieczeństwa, w dodatku takiego, które nie jest tylko związane z włamaniem osób trzecich.

Zdecydowanie droższą opcją jest współpraca montowanych w mieszkaniach urządzeń z działaniem firm ochroniarskich. Poza dodatkowymi kosztami niesie to za sobą także zrzeczenie się prywatności. Alarmem są także domofony i wideodomofony. Potentaci rynkowi w produkowaniu systemów bezpieczeństwa odgrywają swoją rolę także w tej materii.
kameryczujnikialarmy