Zwiększanie i zmniejszanie napięcia – to podstawowe i docelowe wymogi sprawnego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Zasilacze transformatorowe stanowią o możliwościach wielu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. W praktyce są już bardziej odstawiane na dalszy tor, co jest wynikiem popularyzacji efektywniejszego rozwiązania w postaci zasilaczy impulsowych.

Zasilacz transformatora jest prostą konstrukcją wielkości nieco większej niż ludzka pięść. Jego składowe stanowią trzy części: pojedynczy transformator, czyli liczba zwojów wykonanych z miedzi lub aluminium, układ prostująco-filtrujący oraz stabilizator współczynnika napięcia. To ostatnie ogniwo pomija się w najprostszych egzemplarzach zasilaczy ograniczając się wyłącznie do transformatora i układu.
Jest przyjęte, że klasyczne wartości zasilania wielu sprzętów elektrycznych ustawione są na wartość dwustu trzydziestu wolt i pięćdziesiąt herców. Są to pozycje wejściowe gniazdek – dostosowywanie liczby mocy to zadanie dla sprawnego mechanizmu zwojów w transformatorze. Same transformatory pociągają za sobą skromną, ale jednak, utratę mocy, która jest związana z przyjmowaniem przez transformator większej ilości ciepła.

Sądzisz, że masz pytania? (www.etteplan.com/pl/uslugi/testy-i-laboratorium-testowe/doradztwo-w-zakresie-zgodnosci-z-normami-i-przepisami) Więc pragniemy poinstruować Cię, że w każdej chwili można się z nami kontaktować. Z radością odpowiemy na każdą ocenę.

Przenoszenie energii z urządzenia na drugie ma miejsce w „sercu” transformatora. Przy dużych różnicach, zwłaszcza przy redukowaniu wartości napięcia, rdzeń transformatora staje się dość gorący. Przed zbyt wielkim przegrzaniem chronią go specjalnie powlekane rurki, zwane radiatorami. Uszczerbki w przesyłaniu mocy zmniejszyć można też, nawet kilkukrotnie, zamawiając transformator z rdzeniem ze szkła metalicznego. Takie modele są wyjątkowo drogie. Polski rynek nie wytwarza transformatorów z rdzeniem ze szkła metalicznego. Taki sprzęt dostaniemy przeważnie na rynku niemieckim lub amerykańskim (sprawdź!).Zasilacze transformatorowo-zwojowe ustępują miejsca impulsowym.

Ten bardzo intrygujący tekst ma swe kontynuacje na kolejnych odsłonach. Wejdź więc na hiperłącze do wpisu (https://www.driveoo.pl/lokalizacja-pojazdow-osobowych/) i zapoznaj się nimi.

Mechanizmy tych ostatnich pozwalają dzielić większe wartości napięcia, co daje im przewagę konstrukcyjną. Oznaki spalenia zasilaczy naszych urządzeń, np. komputerów, widać choćby w postaci swądu spalonej izolacji, regularnym wyłączaniu urządzenia, braku sygnału pracy zasilacza. W takich warunkach wiadomo, że winy za niedziałanie nie można zrzucić na gniazda komputerowe, brak prądu czy usterkę samego urządzenia.
transformatorygniazda komputerowe