Dlaczego nowoczesne oświetlenie LED zyskało tak dużą popularność w ostatnich latach, jak zasilać tego typu układy.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Oświetlenie LED szturmem wkroczyło do naszych mieszkań oraz domów. Przez zaledwie kilka lat żarówki zrobione w tej technologii są dzisiaj najbardziej popularnym źródłem oświetlenia, deklasując zupełnie pozostałe technologie. Trudno się temu dziwić, bo mają one duże zalety, co coraz chętniej będą doceniać klienci.
żarówka ledowa
Author: theilr
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze takie oświetlenie jest znacznie ekonomiczniejsze, diody które są w nim wykorzystywane potrzebują bardzo niewielką ilość energii. W przypadku tradycyjnej żarówki duża część energii traci się w postaci ciepła, mogło to być nawet osiemdziesiąt procent.

Przy żarówkach LED proporcje te są zupełnie odwrotne, a bardzo dobrze widzi się to na rachunkach za energię elektryczną. Kolejną zaletą oświetlenia LED są jego ogromne możliwości. Stosuje się je jako standardowych żarówek, w różnego rodzaju lampach, ale to tylko jedno z zastosowań. Bardzo popularne są na przykład najróżniejsze taśmy, bardzo elastyczne i pozwalające na ogromne możliwości aranżacyjne. Da się nimi ozdabiać szafki meblowe, sufity, ściany a nawet podłogi i schody.Diody LED odwrotnie niż tradycyjne źródła oświetlenia wymagają zasilania o niedużym napięciu. Najczęściej będzie ono wynosić 12V i właśnie takie zasilanie jest konieczne do ich prawidłowego działania. Dobre wybranie zasilacza będzie miało bardzo duży wpływ nie tylko na samo świecenie, ale również na żywotność całego układu, dlatego też warto zabrać się za to z rozsądkiem. Wielu ludzi kupując transformator LED kieruje się przede wszystkim ceną, ona jest dla nich podstawowym aspektem.

Jednak w takim przypadku będzie się sprawdzać stare przysłowie, że co tanie to drogie, i trzeba wprost oznajmić, aby najtańszych zasilaczy zwyczajnie unikać. Przede wszystkim mają one słabe parametry i zwyczajnie będą regularnie niszczyć diody. Do tego poziom dostępnych zabezpieczeń, o ile będą jakiekolwiek, jest mizerny, to także będzie przemawiać za tym, aby takie urządzenia sobie darować. Najlepszy będzie porządny model jakieś lepszej firmy, on z pewnością da pewność długiej, bezawaryjnej pracy.
diodyoświetlenieżarówkitechnologie