Jak urządzić pomieszczenie serwerowe?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Serwerownia to miejsce potrzebujące specjalistycznego sprzętu. Oprócz bardzo pojemnych dysków twardych potrzebny jest szereg wyspecjalizowanego sprzętu, który pozwoli na właściwe funkcjonowanie takiej instytucji. Niezwykle istotne jest też posiadanie wysoce wyspecjalizowanej grupy ludzi, potrafiącej prawidłowo taki sprzęt obsługiwać.
Cooler Master Elite 343
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Oprócz tego potrzebne jest profesjonalne oprogramowanie, zaprojektowane typowo do takich zastosowań. Najchętniej wykorzystywanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest program winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to wyspecjalizowany program, specjalnie przygotowany do tego zastosowania przez korporację Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, które ta firma oferuje swoim użytkownikom.Urządzenia Serwery do prawidłowego funkcjonowania wymagają jeszcze urządzeń określanych jako switche. Są to przyrządy łączące poszczególne segmenty sieci komputerowej. Przyrządy te z uwagi na różne przeznaczenie charakteryzuje różna liczba portów ethernet. Dla małych serwerowni najodpowiedniejszym wyborem jest J9661A. Ten switch posiada tylko 8 portów ethernet i jest idealny dla klientów planujących założenie małego serwera. Najczęściej kupowaną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Urządzenia te odróżnia tylko parę parametrów technicznych, każdy pracownik powinien jednak umieć dobrać odpowiedni sprzęt dla swojej firmy. Nie zapomnijmy także o routerach , tak istotnych dla połączenia z siecią.

Odbiegnijmy trochę od tematu samej serwerowni.

Zainteresowałeś się owym działem? Czytaj więc dalej projektowanie ux o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

W przedsiębiorstwie pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeśli chodzi o komputery PC czy laptopy wydajność (Laptopy wydajność) ich jest istotnie ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik musi mieć lepiej wydajną kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Duże serwerownie Większe serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych switchów. Przy utworzeniu średniego serwera przydatny może być J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz szereg potrzebnych funkcjonalności. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i wydajniejsze przełączniki. Najwięksi potentaci w branży IT korzystają z takich przyrządów, jak chociażby J9147A, który ma aż 44 porty i jest stworzony dla największych serwerowni. Tego typu przyrządy, często w parach po parę sztuk, są umieszczane w specjalnych szafach, tak, żeby zminimalizować ilość plączących się kabli. Skonfigurowanie tego typu urządzenia wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.
oprogramowanieMicrosoftsprzętSerwerowniawsparcie techniczneethernetportySkonfigurowanie