Najbardziej nowoczesna technologia w firmie to zapewnienie udanych działań. Czy wiesz co to jest cloud computing?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Jak to jest z tymi teraźniejszymi systemami bezpieczeństwa, a szczególnie z coraz bardziej popularnym przetwarzaniem w chmurze, które określamy jako cloud computing. Technologia wydaje się niesamowicie nowoczesna i zaawansowana, lecz jednakowoż nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie wygląda?

chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest typ oferowania usług informatycznych, gwarantuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na które mogą składać się serwery, pamięć masowa, aplikacje i pozostałe dodatkowe usługi.

By rozwijać się w wybranym obszarze - kontynuuj czytanie (https://www.tvk.pl/telewizja/) kolejnych ciekawych myśli w różnych artykułach. Wejdź w poniższy link i studiuj do woli.

Wszystko to znaczy, iż możliwe jest przetwarzanie i przechowywanie danych przy pomocy sieci. To rozwiązanie jest bardzo pomocne, ponieważ nie trzeba inwestować w drogą infrastrukturę, nie ma także przymusu instalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.
Opłata zaś jest określana tylko za zasoby, które zużyjemy. Jest jednakowoż sprawa, jaka wzbudza niepokój przedsiębiorców. Otóż, zarządzanie sprzętem i zabezpieczenie danych leży po stronie dostawcy tej konkretnej usługi. To niepokoi niektórych, ponieważ obawiają się, iż stracą wiadomości o swoich klientach, czy to w wyniku zwykłej awarii czy może ataku hakerskiego. Nie ma się czego obawiać, chociaż zagrożenie jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu. Szczególnie można się obawiać, kiedy powierzymy nasze dane firmom, jakie nie mogą się poszczycić doświadczeniem w tej dziedzinie. Najlepiej więc wybrać doświadczonych, ale także rodzimych dostawców, co sprawia, iż wiemy gdzie są umieszczone nasze dane, a ponadto, czy są skutecznie chronione.

Co więcej, te firmy posiadające odpowiednie kompetencje i doświadczenie w zakresie wdrażania chmury, dobrze zdają sobie sprawę, że równie ważne jest, ażeby zatroszczyć się też o backup danych (co oznacza odzyskiwanie danych) i archiwizację. To konieczne, żeby ochronić dane przed niespodziewaną utratą, przykładowo przez awarię. Jak jednocześnie poznać, czy określona firma jest w pełni kompetentna? Najlepiej rokuje doświadczenie, to iż określona firma jest na rynku już pewien czas. Ważne są też certyfikaty, potwierdzają one kompetencje w danej dziedzinie.
serwerychmuraprzechowywanie danych