Jak słowo inteligencja przestało opisywać jedynie obywateli, a zaczęło odnosić się także do budowli

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Słowo inteligencja jeszcze do niedawna odnosiliśmy tylko do osób, a więc inteligentny facet to taki, którego cechują błyskotliwość umysłu i wrodzona albo wyćwiczona umiejętność radzenia sobie w każdej, nawet tej najbardziej trudnej sytuacji życiowej.


mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Wraz z rozwojem nowoczesnej techniki pojawiło się zupełnie nowe sformułowanie, a mianowicie sztuczna inteligencja. Kiedy już się do niego w miarę przyzwyczailiśmy, to okazało się, że obecnie mamy do czynienia z inteligentnymi budynkami. Zobaczmy więc, czy wspomniany termin ma coś wspólnego ze znanym nam od zawsze wyrazem inteligencja. Marzenia o maszynach, a szerzej rzecz opisując, o rozwiązaniach, które w znaczny sposób zmieniłyby powszednie życie człowieka, już od dawna towarzyszyły ludzkości. Zwariowane, jak na XV i XVI wiek, pomysły Leonarda da Vinci, niesłabnąca wena twórców gier komputerowych i filmów science fiction, aż wreszcie perypetie bohaterów stworzonych przez literatów ze Stanisławem Lemem na czele, świadczą o prawdziwości tezy postawionej w powyższym zdaniu.

łazienka
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W omawianym wypadku chodzi nam jednakże o wybudowanie domu, który jeszcze nie wyręczałby kompletnie człowieka w konkretnych czynnościach, lecz w znaczny sposób ułatwił mu wykonywanie mnóstwa obowiązków - porównaj na . Zaoszczędzony w taki sposób czas można następnie wykorzystać na pozostałe, nierzadko dużo bardziej przyjemne powinności. Inteligentny skanowanie 3D budynków to zatem taka budowla, która w pewien sposób ma odgadywać zamierzenia człowieka i podejmować odpowiednie decyzje. Wyżej wspomniane sformułowanie możemy zobrazować takim oto przykładem: regulacja temperatury w pomieszczeniach może odbywać się automatycznie, czyli bez udziału właściciela. W zimie, gdy rtęć termometru za oknem spada do minus 15 stopni, to nasz inteligentny dom zareaguje we właściwy sposób, czyli podniesie temperaturę pieca do adekwatnej wartości.

Zaprezentowany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać - przejdź do strony usługi szklarskie wrocław .

Bardzo podobnie rzecz się przedstawia w przypadku działania klimatyzacji podczas letnich upałów.

Zasada tak przedstawionych działań nie pozostaje oczywiście żadną tajemnicą. Po prostu inteligentny dom jest naszpikowany elektroniką aż do bólu. Rozmieszczone tu i ówdzie czujniki odpowiadają także za domowe finanse, a ściślej za oszczędne gospodarowanie budżetem. Jak z pewnością zauważamy, współcześnie ogromny nacisk kładzie się na ochronę środowiska i korzystanie z odnawialnych pokładów energii. Inteligentny budynek wspaniale wpisuje się w powyższą filozofię - przykładowo można przecież tak zaprogramować załączanie się lampek przed wejściem, aby świeciły się jedynie po zapadnięciu ciemności.
temperaturyrejestratory ruchu