Jak wybrać aparat

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Od paru lat fotografia przyciąga coraz większe rzesze fanów. Każdy sklep fotograficzny przepełniają tłumy. Wyniki pracy fotografów amatorów można znaleźć na wielu portalach społecznościowych, galeriach zdjęć w sieci czy swoich stronach www. Rzadko są to profesjonalne zdjęcia rodem z National Geographic niemniej praktyka i pracowitość najbardziej zdeterminowanych nieraz daje ciekawe rezultaty.
Author: Warszawska Szkoła Fotografii
Rozpoczynając przygodę z fotografią podstawową sprawą jaką musimy rozważyć jest oczywiście dobry aparat. Na początek można z góry założyć, że aparaty analogowe będą za bardzo skomplikowane dla hobbysty i skierować całą uwagę na prostsze w obsłudze aparaty cyfrowe. Dziś w sklepach do kupienia są trzy podstawowe typy cyfrowych aparatów fotograficznych: kompaktowe, bezlusterkowe oraz lustrzanki. Różnią się one głównie możliwościami jakie oferują, co wynika z innych parametrów oraz gabarytami, na które znaczny wpływ oprócz samego aparatu ma dobrej jakości obiektyw.

Najmocniejszym sprzętem, polecanym dla osób zdecydowanych dłużej zajmować się fotografią są lustrzanki cyfrowe. Lustrzanki pozwalają otrzymać wyjątkową jakość obrazu (prawie zawsze lepszą niż inne wspomniane rodzaje aparatów), większą ostrość. Wadą będą bezsprzecznie ich znaczne rozmiary i ciężar, poważna cena oraz skomplikowana obsługa, przede wszystkim dla początkującego. Jeśli jednak poważnie planujemy planuje się z czasem działania profesjonalne lustrzanka będzie strzałem w dziesiątkę.

W ostatnim czasie pojawiły się na rynku aparaty bezlusterkowe, które są szansą ominięcia wad lustrzanek bez poświęcania ich dobrych parametrów. Są to aparaty kompaktowe ze zmiennymi obiektywami.

Jeśli dalej fascynuje Cię to zagadnienie, to odkryj witrynę (http://www.c-l.pl/zywice/) a tutaj z pewnością znajdziesz mnóstwo informacji na omawiany temat.

Posiadają one mniejszy ciężar niż lustrzanki i umożliwiają osiąganie zdjęć wyższej klasy niż kompakty. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla lustrzanek chociaż dalej trzeba pamiętać o potrzebie noszenia zamiennych obiektywów co może okazać się niepraktyczne podczas na przykład letnich wypraw.

Ostatnim typem są łatwe w obsłudze oraz najmniejsze cyfrowe aparaty kompaktowe. Jeżeli nie będziemy wykorzystywać zdjęć do dużych wydruków albo mocno ich kadrować zdecydowanie powinny być wystarczającą i praktyczną propozycją. Jakość zdjęcia 10x15 cm będzie jednakowa jak w wymienionych wcześniej typach aparatów, natomiast zdecydowanie wygodniej będzie nam z niego korzystać. Ponadto cena nie nadszarpnie zbyt mocno domowego budżetu.

Bez względu na to na jaki aparat się zdecydujemy, czy wybierzemy zwykły obiektyw czy teleobiektyw najbardziej liczy się radość fotografowania. Nawet najdroższy sprzęt bez pasji i doświadczenia nie zapewni udanych ujęć.
Source: Sklep http://www.sigma-sklep.pl/
aparatzdjęciaaparatycyfrowe aparatylustrzanki