Zwierzak świetnym przyjacielem dziecka czyli plusy i minusy posiadania takiego pupila w mieszkaniu

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Każde dziecko ma taki okres w życiu, że bardzo pragnie mieć jakieś zwierzątko. Może to być nawet malutki kiciuś, ale ma być coś, czym można by się zajmować. Z tym zajmowaniem rzecz jasna dość różnie bywa.
Pies
Author: Micolo J
Source: http://www.flickr.com
Ale ideą opiekowania się zwierzakiem nie jest bynajmniej wykazanie się odpowiedzialnością, lecz chęć ustawienia się wyżej w hierarchii domowej niż nowo przybyła istota mniejsza, która wreszcie zajmie niechciany szczebel społecznej drabiny w rodzinie.To daje maluchowi poczucie, że jest duże i dojrzalsze, bo przecież nie jest już ostatnie. Jednak posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe zalety. Razem z dowartościowywaniem się, pociecha uczy się jednocześnie troski o słabszą istotkę, całkowicie zależną od ludzi, wytwarza sobie stopniowo poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma się z kim bawić i może wyładować olbrzymią ilość własnej nieokiełznanej energii. Jedynak z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu będzie opowiadać swoje najskrytsze sekrety i zwierzać się z radości, a będąc smutnym znajdzie w nim pocieszyciela. Z tego powodu warto założyć zakup
Chłopiec z psem
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
zwierzaka, kiedy dziecko zacznie intensywnie o nim mówić. Jednak trzeba pamiętać, że nie może to być zakup pod wpływem impulsu. Wcześniej należy rozważyć wszystkie za i przeciw, zastanowić się, jaki to ma być zwierzak oraz wyliczyć czy jego pojawienie się nie spowoduje zamieszania w budżecie domowym.

Oczywiście pierwszy przychodzi na myśl sympatyczny psiak, z którym dziecko będzie mogło szaleć jak z kolegą. To dobry wybór, przy założeniu, iż ma się wystarczającą ilość wolnego czasu na spacery z nim i dużo przestrzeni, żeby razem z dziećmi mógł biegać po domu. Obroże dla psów i wszelkie inne akcesoria można teraz bez problemu zakupić w każdym sklepie zoologicznym. Karmy, tak suche, jak i te mokre można na bieżąco kupować przez internet. Sklep (zobacz także książki dietetyczne) internetowy online zrealizuje zamówienie, zaś paczkę dostarczy do domu kurier.
Produkty