Wybieramy procesor

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Przy kupnie komputera albo laptopa wybranie odpowiedniego procesora ma ogromne znaczenie podczas jego późniejszego użytkowania. Warto porządnie się zastanowić, do czego sprzęt będzie użytkowany. Jeśli ktoś będzie chciał więcej pogrywać, to lepiej zainwestować w wydajną kartę graficzną, lecz jeśli sprzęt komputerowy użytkowany będzie do realizacji skomplikowanych obliczeń, to na procesorze nie można oszczędzać.

Dwa nowe Phenomy BE
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Obecnie na rynku prym wiodą dwie wielkie firmy, AMD i Intel. Ich wyścig jest bardzo zacięty, każdy z pomysłów natychmiast jest kopiowany przez konkurenta. Mimo tego, że każda z tych firm wykorzystuje swoje własne rozwiązania, to proponowane przez nich układy procesorów są kompatybilne ze sobą i potrafią obsługiwać wszystkie aplikacje i gry.

Z tego też powodu nie jest istotne, czy w komputerze zamontowano Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), albo czy najnowszy laptop ma Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W obu tych przypadkach będziemy mogli na posiadanym komputerze uruchomić każdy pogram, który będzie chodzić bez żadnych problemów.

Bez znaczenia jest również, czy będzie używany komputer stacjonarny, czy też notebook. W przenośnym sprzęcie również znaleźć można oba rodzaje układów procesorowych, z tym że przeważnie mają one nieco inne parametry niż w komputerach stacjonarnych. Zużywają mniej prądu, z tej przyczyny że w przenośnych urządzeniach trzeba energię bardziej oszczędzać. Z tego więc powodu komputer stacjonarny wyposażony w Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) (oferty CENEO) zużyje znacznie więcej energii niż jego zamiennik w mobilnych sprzętach. Jeśli chodzi o AMD sprawa podobnie wygląda, tu również procesor X8 FX-8350 4,0GHz instalowany w stacjonarnym sprzęcie posiadał będzie inne parametry niż jego odpowiedniki w laptopach. Obecnie zauważa się odejście w kierunku coraz dłuższych czasów pracy na bateriach. Dlatego producenci decydują się często na montowanie trochę mniej wydajnych, ale energooszczędnych układów zamiast ostatnich, lecz zużywających dużo prądu nowinek. Przy obecnym postępie w technologii różnice zauważalne raczej nie będą podczas normalnego użytkowania.
komputeryAMDprocesorylaptopyIntel