Krótkofalówka – mała rzecz, a cieszy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Krótkofalówka - niewielka rzecz, a cieszy. Każdego, i wnuka i dziadka. Dla każdego, bez umów, abonamentu i innych zobowiązań. Zastosowania? Lista jest imponująca, lecz my postaramy się wymienić te najczęściej stosowane .


Niektóre krótkofalówki w obecnych czasach znajdują zastosowanie jako urządzenia baby-sitter. Fale odbierane przez urządzenie cały czas informują rodziców będących w salonie, czy w pomieszczeniu obok, coś niepokojącego dzieje się z maluszkiem. Krótkofalówki takie powinny mieć większy zasięg. To bardziej funkcjonalne rozwiązanie, a dodatkowo pozwala mamom, na większą swobodę w czasie domowych prac, podczas gdy dziecko śpi. Zaawansowane krótkofalówki, mają bowiem tzw. „baby monitor”.

Dziś krótkofalówki są w stanie konkurować z telefonami, gdyż dzięki temu można uniknąć dość wysokich opłat. Oczywiście dużą rolę w przypadku zakupu krótkofalówek ma ich zasięg. Innych parametrów będziemy wymagać od krótkofalówki do użytku w gospodarstwie domowym czy dziecięcych zabawach, innego na otwartej przestrzeni - na przykład w czasie polowań lub zawodów strzeleckich. Takie radia powinny wytrzymać cały dzień, posiadać duży zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez zbędnego hałasu. Funkcjonalność i wygoda, tego powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.


Walkie-talkie to również interesująca zabawa dla dzieci. Zasięg działania dziecięcych urządzeń wynosi od 50 do 200 metrów. Dzieci mogą korzystać z tego wynalazku, w czasie zabaw na podwórku, w domu i ogrodzie. Czy jest to zabawa w chowanego, czy agentów, krótkofalówki zawsze będą wzbudzały duże emocje u dzieci.

Innego rodzaju krótkofalówki są skierowane dla ludzi starszych i niepełnosprawnych, które wymagają często całodobowej troski. Krótkofalowe radia mogą być używane do komunikacji pomiędzy ludźmi wymagającymi opieki, a ich opiekunami.
Podczas wypadu w góry czy do lasu krótkofalówka pełni równie istotną funkcje co apteczka pierwszej pomocy. Umożliwia kontakt z ekipą z którą przemierzamy szlak, przez co daje nam bezpieczeństwo.
krótkofalówkiwalkie-talkiekrótkofalówka