Które zawodowe oświetlenie w największym stopniu sprawdzi się na scenie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Światło było znane na scenach muzycznych i teatralnych od zawsze. Jeszcze kilkanaście lat wcześniej popularne było wykorzystywanie ciężkich i nieporęcznych scenicznych źródeł światła, których głównymi wadami była duża konsumpcja energii elektrycznej oraz to że bardzo nagrzewały się do wysokich temperatur.


Ciepło od poziomu  1
Author: INPLUS PR
Source: INPLUS PR
Sztuka tego rodzaju w ostatniej dekadzie przeszła jednak wielką przemianę. W miejsce głowic scenicznych wykorzystuje się dziś lampy ledowe, które mają niewielką masę, są energooszczędne, a przy tym mogą być sterowane i ustawiane za pomocą komputera, co umożliwia stworzenie fenomenalnych efektów świetlnych. Na scenach stosuje się ponadto głowice laserowe, które świetnie współpracują z urządzeniami do wytwarzania dymu, oraz inne pomniejsze akcesoria do oświetlania jak np. węże świetlne lub taśmy led.

Praca - oświetleniowiec

W ostatnim czasie narodziła się nawet specjalizacja tzw.https://jeger.pl/pl/lakiery-i-woski-do-efektow-dekoracyjnych/250-jeger-lakier-dekoracyjny-brokatowy-5902166630884.html - (wejdź https://jeger.pl/pl/lakiery-i-woski-do-efektow-dekoracyjnych/250-jeger-lakier-dekoracyjny-brokatowy-5902166630884.html)v-jay’a, czyli osoby będącej ekspertem w oprawie świetlnej koncertów muzycznych. Tego rodzaju specjaliści wymyślają widowiska świetlne dla zespołów muzycznych, współpracują z Djami, są oprócz tego pracownikami klubów muzycznych, w których pomagają instalować sprzęt oświetleniowy.

Terapia światłem
Author: Sigma
Source: Sigma
Podstawowym sprzętem v-jaya jest konsoleta sterująca. Taka konsoleta przypomina tę stosowaną przez akustyków – wyposażona jest w suwaki, ekrany dotykowe i pokrętła. Umożliwia ona zaprogramowanie uprzednio przygotowanego programu oświetleniowego (na przykład połączonym z tzw. setem Djskim), bądź manualne sterowanie głowicami do oświetlania, przykładowo w trakcie koncertu. Tego rodzaju urządzenie pozwala ponadto na współpracę z rzutnikami i wyświetlanie dodatkowych wizualizacji.

Tanie oświetlanie

Sprzęt do oświetlenia jest aktualnie na tyle tani, że duża liczba Djów, obsługujących imprezy okolicznościowe czy wesela, może nabyć swój zestaw dostosowany do własnych potrzeb. Tacy artyści najczęściej używają głowic laserowych, wytwornic dymu, do powszechnych akcesoriów należy poza tym tzw. taśma led.

Takie taśmy są szczególnie efektowne, gdy stawia się je np. u podstawy konsolety. Są one oprócz tego zaopatrzone w mikrofon, który dostosowuje aktualne światło do odtwarzanej muzyki.

Jeśli uważasz, że tutaj są warte uwagi wiadomości, to zobacz również inne szczegółowe opracowanie (https://www.domanski.com.pl/schody-jesionowe-drewniane/) przedstawianej problematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

Istnieje ponadto możliwość synchronizacji paru taśm z pojedynczym mikrofonem, tak żeby stwarzały one dokładnie taki sam efekt.
światłoimprezylampataśmy LEDlampy ledowesprzęt oświetleniowykonsolety