Dobre i istotne programy w architekturze SMP

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Na dzień dzisiejszy koligacja między funkcjonowaniem właściwie dowolnej firmy czy przedsiębiorstwa a szybkością działania zaplecza komputerowego jest bardzo duża. Tyczy się to również do wydajności takiego typu zaplecza.
Internet
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Im ono lepsze, tym firma ma możliwość pracowania szybciej, rosną perspektywy w funkcjonowaniu wszystkich trybów skomplikowanej machiny, co przekłada się od razu na sprzedaż i widocznie rosną korzyści materialne przy dobrze zaprojektowanym zapleczu komputerowym. Aktualnie niezwykle silną relację zauważyć można pomiędzy jakością zarówno oprogramowania jak i sprzętem komputerowym a korzyściami będącymi wynikiem korzystania z takiego rodzaju sprzętów. Widać to bardzo dobrze w każdej branży i gałęzi gospodarki, tak samo niewielkich firm jak i potężnych korporacji.Bardzo duże wymagania, jakimi zdają się być aktualnie ogromne bazy danych wymuszają zastosowanie wieloprocesorowych systemów o przetwarzaniu symetrycznym, czyli świetne symmetric multiprocessing. Architektura tego typu umożliwia przetwarzanie o wiele większej ilości danych, niż standardowe kiedyś jedno rdzeniowe komputery. W takiego rodzaju architekturze istnieje możliwość przypisania każdemu procesorowi inną funkcję i innę zadanie do wykonania, przez co mamy możliwość podzielenia zadania po równo na każdy procesor. Sytuacja taka jest możliwa dzięki wspólnej dla wszystkich procesorów pamięci oraz magistrali.


Pisanie na klawiaturze
Author: Rainer Stropek
Source: http://www.flickr.com
Niezmiernie istotną cechą symmetric multiprocesiing jest zdolność wykorzystania wielowątkowości przez systemy operacyjne, dzięki czemu podział funkcji procesorów jest dużo łatwiejszy. Zwykle wyróżnia się dwa podstawowe ściśle połączone systemy równoległe, czyli symetryczny oraz asymetryczny. Te pierwsze, jak zostało wcześniej powiedziane dzielą pamięć oraz magistralę a także zegar. Symetryczna wieloprocesorowość uważana jest aktualnie za najbardziej powszechną metodę konstrukcji równoległych komputerów o zastosowaniu ogólnym.

W przypadku systemów asymetrycznych, tworzą one hierarchię, gdzie jeden procesor rozdziela dane, dzieląc je na inne procesory. Tego typu formę architektury stosuje się w wyspecjalizowanych serwerach o przeznaczeniu specjalnym.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia następnego wpisu na podobny temat - tam wyszukasz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu lampy błyskowe hasselblad i ciesz się do woli.

Systemy symetryczne symmetric multiprocessing dają możliwość zwiększenia prędkości działania komputerów oraz dają nam także gwarancję większej odporności na usterki.
zegarkomputerkomputeryprocesorygospodarkasystemyulepszeniemagistrala