Co powinno się wiedzieć o aplikacjach mobilnych?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xlbowling.pl/includes/menu.inc).
Samsung GALAXY S 4
Author: Samsung
Source: Samsung
Aktualne telefony oferują najczęściej dużo programów, które są dostępne standardowo, jednakże warto używać tych, które są sprzedawane w znanych serwisach. Należy wiedzieć, że modele z Androidem, są bardzo narażone na ataki hakerów.Powodów takiej sytuacji jest dużo, jednak najpoważniejszym kłopotem Androida jest to, że jest OSem otwartym. Oznacza to, że każdy może zmieniać kod źródłowy systemu oraz tworzyć i sprzedawać aplikacje.

Odkąd istnieje Android, na rynku apek pojawiło się pełno szkodliwych programów, których celem jest wykradzenie cennych informacji z telefonu, nabijanie wysokich faktur za przesyłanie wiadomości na specjalne numery oraz śledzenie poczynań użytkownika. To wszystko wygląda niesamowicie kiepsko, jednakże istnieją 2 Osy, które są prawie zupełnie nie do ruszenia przez hakerów.

Pisanie aplikacji na iOS, system Instalowany w popularnych aparatach Apple, jest mocno ograniczone.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link elektrorygle i ciesz się zawartymi tam kolejnymi postami. Z pewnością rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Apple, za sprawą swojego założyciela Steve’a Jobsa, zdecydowało że iPhony i inne sprzedawane urządzenia będą zamknięte dla normalnych użytkowników. Jeśli ktoś pisze aplikacje na ten system, musi przejść przez długi proces weryfikacji. Następnie produkt idzie do sklepu AppStore, który jest jedynym słusznym źródłem, z którego właściciele telefonów marki Apple mogą ściągać aplikacje.

Można odszukać dużo osób, które tego typu restrykcje uważają za okropne ograniczenie wolności, nie da się jednak nie zauważyć mocnych danych, które pokazują, iż tak znacznie utrudnione pisanie aplikacji na iOS i ich zdobywanie ma wielką zaletę. A tą zaletą jest wolność od wirusów, sprzęty Apple są niezmiernie rzadko targetem autorów robaków.

Podobne rozwiązanie podjął niedawno Microsoft. Tutaj także Windows Phone developer musi poddać swój produkt skrupulatnej kontroli, a posiadacze aparatów mają jeden główny portal do pobierania aplikacji. Kolejnym, bardzo przemyślanym zabezpieczeniem, jest sandbox,w którym włączają się wszelkie aplikacje. Sprawia to, że programy nie posiadają dostępu do wrażliwych rzeczy na aparacie.

Gdy chcemy zbudować aplikację na telefony, dobrze wziąć do tego firmę z doświadczeniem, jak np. Jojomobile która ma bogate portfolio. Ten sektor rośnie bardzo dynamicznie więc warto być jego częścią.


Author: S.D.
programyoprogramowanietelefonysmartfonyprogramistaAplikacjaInformatykAplikacje